Joomla 3.2 Template by Justhost Complaints
  • Final Conference of the TEMPUS project CaSA, 26-28 September 2016, Novi Sad
  • CaSA dissemination at the Conference Water and Fish 2015
  • U naucnom casopisu Poljoprivredna tehnika broj 2015-2 objavljen je prvi od 3 priloga kojima se CaSA predstavlja citaocima.
  • Need analysis for knowledge refreshment of agricultural school teachers and extension service advisors in agriculture
  • NaRA Constituent agreement

CaSA i NaRA predstavljeni na 8. seminaru Poljoprivredne savetodavne i stručne službe Republike Srbije, Kopaonik, 14-16. novembar 2016

CaSA i NaRA predstvljeni na

8. Seminaru poljoprivredne savetodavne i stručne službe Republike Srbije

U organizaciji Instituta za primenu nauke u poljoprivredi, pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine Republike Srbije, u hotelu „Grand“ na Kopaoniku, od 14. do 16. novembra 2016. godine, održan je 8. seminar Poljoprivredne savetodavne i stručne službe Republike Srbije.

Učesnici Seminara bili su predstavnici Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine Republike Srbije, Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo AP Vojvodine, ambasada Kraljevine Holandije i Austrije, Poljoprivrednih savetodavnih i stručnih službi Republike Srbije, kao i profesori fakulteta, vodeći stručnjaci naučnih instituta, eksperti iz Italije, Holandije, Nemačke i Rumunije, poljoprivredni proizvođači i gosti iz zemlje i inostranstva.

Na skupu je predstavljen CaSA projekat, aktivnosti i rezultati, s posebnim fokusom na značaj Nacionalnog repozitorijuma za poljoprivredno obrazovanje (NaRA), kao otvorenog obrazovnog resursa i na značaj uvođenja savremenih metoda učenja – e-learning u edukacije savetodavaca.

U plenumu prvog dana održana je prezentacija Izgradnja Nacionalnog repozitorijuma za poljoprivredno obrazovanje kroz TEMPUS projekat CaSA’’, autora prof. dr Vesna Poleksić, prof. dr Goran Topisirović, sa Poljoprivredni fakultet, Beograd, dr Slavica Čolić, Institut za primenu nauke u poljoprivredi, Beograd.

U plenumu trećeg dana održana je prezentacija “Uloga i značaj TEMPUS – CaSa projekta za edukacije savetodavaca kroz uvođenje savremenih metoda učenja – učenje na daljinu’’, autora dr Nataša Tolimir, dr Slavica Čolić, Institut za primenu nauke u poljoprivredi, Beograd.

CaSa i NaRA presented at the

8th Conference of Agricultural Advisory Service of the Republic of Serbia

The 8. Conference of Agricultural Advosory Service of the Republic of Serbia took place in Kopaonik, from 14th to 16th November 2016. Conference was organized by the Institute for Science Application in Agriculture, with the support of the Ministry of Agriculture and Environmental Protection of the Republic of Serbia

Participants of this conference were representatives of the Ministry of Agriculture and Environmental Protection, Provincial Secretariate for Agriculture, Water Management and Forestry of AP Vojvodina, Embassies of the Kingdom of the Netherlands and Austria, Agricultural Advisory Services of the Republic of Serbia, as well as university professors, other leading experts from science institutes, experts from Italy, Netherlands, Germany, Romania, agricultural producers and guests from Serbia and abroad.

CaSa project, it’s activities and results were presented in this conference, with a special focus on a National Repository for Agricultural Education (NaRa), as an open educational resource and on the importance of introducing modern learning methods – e-learning, in advisors educational programs.

Presentation „Building a National repository for agricultural education through the TEMPUS CaSA project”, by the authors professor Vesna Poleksic, Ph.D. and professor Goran Topisirovic, Ph.D., Faculty of Agriculture in Belgrade, Slavica Colic, Ph.D., Insititute for Science Application in Agriculture, Belgrade, was held within the plenary session of a first day.

Presentation „Role and importance of TEMPUS – CaSa project for education of advisors through incorporation of modern learning methods – distance learning”, by the authors Natasa Tolimir, Ph.D., and Slavica Colic, Ph.D. Institute of Science Application in Agriculture, Belgrade was held within the plenary session during the third day.